Vzkaz

21. července 2008 v 18:58 | za.bicka
V nemocniční hale sedí osamocená dívka. Kolem ní je šero, ale jasně jde poznat, že je rozrušená. Staudený pot jí stéká po čele a slzy se jí kutálejí po bledých tvářích. Do tiché místnosti vejde starší pán v doktorském obleku. Se svěšenou hlavou se vydá ke stále pláčící dívce. ,,Promiňte slečno, jestli jdete za tím postřeleným mladíkem, tak je mi to opravdu líto." Dívka mu visí na rtech a čeká na ten strašný ortel. ,,Bohužel, je mrtev," oznámí lékař se sklopenou hlavou. ,,Mohu ho ještě vidět?" zeptá se dívka s nadějí v hlase jež zní jako vánek. ,,Jistě," odpoví doktor a stěmito slovy opustí nemocniční halu směrem k sesterně.

Dívka měkce našlapuje, že to vypadá jako by se vznášela. Dojde až k nemocničnímu lůžku, kde leží bezvládné tělo. Dívka již nepláče. Stiskne tomuto chlapci ruku a měkce políbí obě jeho tváře. V tu chvíli chlapec začne dýchat a pomalu se probírat. Otevře oči, ale místnost je zcela prázdná. A to by ještě před chvílí přísahal,že cítil jak ho někdo drží za ruku.
Přiřítí se lékař, který si v sesterně všiml zapnutého přístroje. ,,Kde je ta dívka?" zeptá se lékař, s pochybností v hlase, raněného.
,,Když jsem otevřel oči nikdo tu nebyl," odpoví mladík. Jen co to dořekne venku zafouká vítr a okno se se skřípotem otevře.
,,Co se se mnou stalo?" ptá se dál raněný hoch.
,,Byl jste pár dní v kómatu a vypadalo to že zemřete. A jste prodělal klinickou smrt," odpoví doktor značně vyvedený z míry.
,,Takže kterého dnes je?"
,,11.11." odpoví doktor na otázku bez mrknutí oka.
Mladík pouze vzdychne a lékaři prozradí, že v tento den před lety zemřela jeho starší sestra. Lékař očividně otřesen touto zprávou se zeptá, jak vypadala a po dovyprávění mladíka zjistí, že stejný popis sedí na neznámou, utrápenou a plačící dívku, co přišla dnes navštívit tohoto hocha.
Byla to jen náhoda nebo vzkaz se světa mrtvých?
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama